50 yıldır saçlarını uzatan Çinli kadın

8329 izlenme2018-05-09 07:02:02
Reklamlar

Çin'de saç uzatmak eski bir gelenek. Özellikle Çin'inHuangluo Köyü'nde bulunan Yao kadınlarının uzun saç saplantısı olduğunu söylemek mümkün. İnanışa göre uzun saç, uzun ömür ve zenginlik getiriyor. Ve yine inanışa göre, uzun saçlı kadınlar saçlarını hayatlarında yalnızca bir kez, evlenmeden önce kesebiliyorlar. Saçlarını çeşitli modellerde kullanarak evli, bekar, çocuklu ya da çocuksuz olduklarını gösterebiliyorlar.Çin'de her yıl düzenlenen uzun saç festivali bile var.


Eğer sayfamızda paylaşılan içerikleri kaçırmak istemiyorsanız lütfen ‘takiptesin’ butonundan ‘başta gör’ seçeneğini sayfamız için aktif edin📌 


Facebook yaptığı algoritma değişikliği ile sayfalardan yapılan paylaşımları kullanıcılara daha az gösterecek. 


Ayrıca sayfamızdan paylaştığımız haberleri beğendiyseniz lütfen bize destek olmak amacıyla arkadaşlarınızı sayfamızı beğenmeye davet ederek, daha fazla beğeni, yorum veya paylaşım yapabilirsiniz.


 

(Yazılar, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır. Sayfamızın kurumsal bakış açısıyla örtüşebilir ya da örtüşmeyebilir.) Sayfamızda her türlü görüşe yer verilebilinir. Paylaşımlar yazarların görüşlerini yansıtır, Editör yada Admin arkadaşlar, sadece paylaşmak ile mükelleftir, Eleştirilerinize lütfen buna göre yapın...
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sezen Aksu: Diyarbakır'da Dilinin Tutulduğu An. Seçim kürsüsü Hakkâri'de... AKP'ye oy veren Kürtlere ders... Berxadana AMEDSPOR- Herne Pêş KÜSTAH KADIN KÜRT İSTEMEM DİYİNCE PROĞRAMDAN KOVULDU !!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hasret Gültekin’in Yayımlanmamış Kürdçe Zöré-Malé Şarkısı...