Anasayfa
2018-05-08 03:45:40 ( 3613 izlenme )
Reklamlar

ABD - Cizreli Dilan pilot oldu. Serkeftin xuşka dilan

Haber Merkezi - Cizreli 22 yaşındaki Dilan Öğütmen, ABD'de pilot oldu.

 

Dilan Öğütmen, Cizre’de 2015 yılında sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından Danimarka'ya giderek havacılık eğitimi aldı.

 

Danimarka’da havacılık eğitimini tamamlayan Öğütmen,  ABD merkezli dünyanın önde gelen Hava Yolu şirketlerinden Delta'da ikinci pilot olarak görev yapmaya başladı.

 

Dilan Öğütmen, başarısına dair şunları söyledi:

 

“Pilotluk çocukluk hayalimdi. 3 yıl öncesine kadar pilot olmak benim için imkansızdan da daha zordu. Maddi imkana sahip değildim. Cizre'de sokağa çıkma yasağından sonra Danimarka'ya yerleştim ve benim için her şey burada başladı. Danimarka’da hem maddi hem de manevi olarak her türlü desteği gördüm. Hayalimi gerçekleştirmem için bana fazlasıyla destek verildi.”

 

Pilot olmanın heyecanını yaşadığını belirten Öğütmen, bunun tarifsiz bir duygu olduğunu ifade etti.


“Allah yolunu açık etsin ve başarıların devamını dilerim nasıl ki birileri sana yardımcı olduysa sen de elinden geldikçe geride kalan cizreli başarılı kardeşlerinin elini tutman ümidiyle hayırlı olsun“

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Peçeli Kadın: 15 Temmuz'da Sokağa Çıkanların Bütün Günahları Afoldu İnsanın ağlamaklı olup gözleri dolduğu yer Diyarbakır... Gebze Mevlana Mahallesinde Akp vatandaşa seçim rüşveti, para dağıtıyor. AKP 50 TL Karşılığı Oy Satın Alıyor. SKANDAL GÖRÜNTÜLER