Belediye İşcilerinin sivil kıyafet giydirilip zorla içtima halinde AKP mitingine götürülme anları..!

13734 izlenme2018-06-17 05:30:11
Reklamlar

Erdoğan'ın Yenikapı mitingi için Temizlik,güvenlik ve zabıta görevlileri sivil kıyafet giydirilip içtima düzeninde askeri şekilde sayılarak otobüslere bindirildi. Zeytinburnu Belediyesi önünden mitinge götürüldü. 
CHP’li Ataman’dan İBB Başkanı Uysal’a zor soru

İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Nadir Ataman bugün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı İstanbul İl Kongresi için, İstanbul Büyükşehir Belediye otobüslerinin seferber edilmesine tepki gösterdi.


CHP'nin adayı Muharrem İnce’nin ilk mitinginin devlet kanalı TRT’de yayınlanmadığına dikkat çeken Ataman, AKP’nin İstanbul İl Kongresi’nin başlamadan önce vatandaşların arama noktalarına geldiği andan itibaren canlı gösterilmesine isyan etti.

Ataman İBB Başkanı Mevlüt Uysal’a seslendi;

“KAMU ZARARININ HESABINI MECLİSTE SORACAĞIZ “

“İstanbul'da tüm İETT otobüsleri, şehir hatları vapurları ve kamuya ait otobüsleri AKP bayraklarıyla donatılmış ve mitinge insanlar kamu araçlarıyla taşınıyor. Nerede AKP’nin adaleti. Mevlüt Uysal’ın görevleri arasında AKP mitingine İETT otobüsleriyle vatandaş taşımak yok. İBB Meclisi'nde bu konuyu tartışacağız kamu zararını soracağız. Emekçi şoförlerin zorla çalıştırıldığını soracağız.

Konuyu İBB Meclisinde gündeme getireceğini söyleyen Ataman “Devletin resmi plakalı otobüsünü AKP bayrakları yapıştırılmış bu da kabul edilemez. Başkan Uysal’a soruyorum CHP'nin İstanbul mitingine de İBB’nin otobüslerini kullandıracak mısınız? Salon bile vermiyorsunuz ” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 24 Haziran seçimleri kapsamında gerçekleştirdiği İstanbul mitingine katıldı.


Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

“Bugün babalar günü. Anneler, babalar hepsi bir arada inşallah. Babaları şehit olduğu için böyle bir günü boynu bükük geçiren tüm evlatlarımıza sesleniyorum: Sizin 81 milyon babanız var. Biz de en baba mitingimizi İstanbul’da yapıyoruz inşallah. Bugün Ramazan Bayramı’nın 3. günü. Onun bize verdiği aşkla inşallah 6 günü başarıyla sürdüreceğiz.

Kışın soğuna, yazın sıcağına aldırmadan vatanın güveni için nöbet tutan askerlerimizi selamlıyorum. 21 yaşında bu şehri fetheden Fatih Sultan Mehmet’in yaşıtları bu gençleri selamlıyorum. 7 Haziran’dan beri sandıklara koşan gurbetçilerimizi selamlıyorum.

Bu mübarek günde Rabbim’den bize 24 Haziran akşamı bir bayram daha yaşatmasını dua ediyorum. Hazır mıyız İstanbul? 24 Haziran’da kükremeye var mıyız?”

AYRINTILAR GELİYOR…Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belkî Bimrim.. Çok Harika Bir Ses. Mutlaka Dinleyiniz... Esir asker ve polisler ilk kez konuştu. “DEVLET BİZİ NEDEN İSTEMİYOR”.. Bir Çocuğu Yediğini Düşünüyorlardı, İçini Açtıklarında Gözlerine İnanamadılar..! Halay Dediğin Budur. Her Biji Xorte Amed..!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kürtlere hakaret eden bu ırkçı sanatçıyı unutmayalım..!