Cemaat namazı bitirmeden KATLİAM YAPTILAR

4525 izlenme2018-07-15 09:29:55
Reklamlar

Cemaat namazı bitirmeden 31 ağacı kestiler!Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki camide cemaat namaz kılarken, 4 kişi bahçedeki 2,5- 3 metre uzunluğundaki 31 ağacı 12 dakikada keserek götürdü. Bu anlar güvenlik kameralarınca kaydedildi.Olay cuma günü akşam saatlerinde, Serdivan Zaim Güllü Camii’nde meydana geldi. Cemaat, akşam namazını kılmak için camiye girerken, bahçeye de kimliği belirsiz 4 kişi geldi. Cemaat namaza başladığı sırada ellerine baltalar alan 4 kişi, bahçedeki sıralı çam ağaçlarını tek tek kesti. Elleri baltalı kişiler, 2,5- 3 metre uzunluğundaki 31 ağacı 12 dakikada kesip, kucakladıktan sonra caminin önüne çektikleri araca yükledi. 4 kişi, namaz bitmeden ağaçlarla kaçarken, cemaat de namaz çıkışı gördüğü manzarayla şok yaşadı.


'HA İNSAN ÖLDÜRMÜŞ HA AGAÇ KESMİŞ'

Serdivan Buhara Camii İlim ve Hizmet Derneği Başkanı Ruhi Cinak, olayı kamera kayıtlarını inceleyince fark ettiklerini belirterek, "Serdivan Buhara Camii İlim ve Hizmet Derneği olarak caminin kuruluşundan bitimine kadar bahçeleri biz onardık, bu hale getirdik. 


Olay, akşam namazı saatinde cemaat camideyken, gerçekleşiyor. Kamera kayıtlarını inceledik ve 12 dakikada 31 adet çam ağacını kesmişler. Namaz saatinde 4 kişi geliyor ve bunlardan 2’si kesiyor, 1’i taşıyor diğer 1 kişi de ağaçları araca yüklüyor. Bunu yapanlar insan olamaz. Bunu yapanlar ha insan öldürmüş ha ağaç kesmiş. Bunu normal bir insan yapamaz. Camicemaatimiz de yaşanan durum karşısında şaşırarak, tepki gösterdi. Üzgünüz ve öfkeliyiz. Tekrar dikeceğiz kesilen ağaçları. Biz onları küçük ektik, 4,5 yılda büyüdüler, sürekli ben onları suluyordum" dedi.
Ağaçları kesip götürenlerin, cezalandırılmasını istediklerini dile getiren Cinak, "4,5 yıl önce ekmiştik çam ağaçlarını şimdi bu diğerlerinin de kesilmesinden endişe ediyoruz. Biz yaşanan durum karşısında şaşırdık. Çünkü Allah’ın evinin bahçesine biz bu kadar hizmet ettik, güzelleştirdik ancak böyle görünce biz çok üzüldük. Emniyete haberverdik. Bu olayı yapanların bir an önce yakalanarak, cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dinleceğiniz En Güzel Duygusal Kürdçe Şarkı..! Li Xwe Baş Binêre... Karadenizlinin Tren Yolculuğu Kürt Çocuklarının hazırladığı Seçim Mitingi Gülmek Garanti.. Roman Kardeşlerimizden Şahane HDP Paylaşımı:D

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İngiltere’de 3 Türk, bir kadına tecavüz etti