DOĞUNUN EN BÜYÜK AŞİRETİNİN HDP'YE KATILMA ANLARI GÖZ KAMAŞTIRDI

73816 izlenme2018-06-13 02:27:01
Reklamlar

Bir büyük aşiret daha HDP'ye katıldı


Urfa'nın önde gelen aşiretlerinden olan Süleymanlı Aşireti düzenlenen törenle HDP'ye geçti

Urfa'nın önde gelen aşiretlerden biri olan Süleymanlı Aşireti, bugün yapılan törenle HDP'ye katıldı.

ANF'de yer alan habere göre; Hilvan'a bağlı Hoşin, Saluca, Kepirshisar, Gürgül, Karat ve Yildız köylerinde bulunan Benzer, Bayık, Baysal, Bayrak, Baytak ve Becel ailelerine mensup aile bireyleri HDP'ye geçtiklerini açıkladı.

Yapılan törende konuşan HDP Urfa İl Eş Başkanı Özbingöl, HDP'nin barajları "alt üst edeceğini" dile getirdi.

Süleymanlı Aşireti adına konuşan Dr. Mehmet Akif Benzer ise "Hiç bir partiden Türkiye ve Kürdistan'ın geleceği ve Kürt sorununun çözümüne dair bir ışık görmedikleri için HDP çatısı altında mücadele etme kararı aldıklarını," belirtti.

Benzer, "Bu vesileyle aşiretimiz ile HDP'nin onurlu yürüyüşünde bulunmaktan çok mutluyuz. Türkiye'de mevcut iktidar eliyle hukuk anlayışı yerle bir olmuş durumda. İnsan haklarını savunan tek parti olan HDP, bu anlayışa dur diyebilecek tek seçenektir. Böylece bu rozeti sonuna kadar onurla taşıyacağım" dedi.

Tören, HDP'ye katılan aile mensuplarına HDP rozetlerinin takılmasıyla son buldu.

Suruç’ta AK Partili 5 aşiret HDP’ye geçti

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde önceki seçimlerde AK Parti saflarında yer alan Erdoğan, Kılıçaslan, Kalkan, Şahin ve Boydan aşiretlerinin binlerce seçmeni, düzenledikleri yürüyüşle HDP’ye geçti.

Suruç'ta daha önceki seçimlerde AK Parti saflarında yer alan Erdoğan, Kılıçaslan, Kalkan, Şahin ve Boydan aileleri, AK Parti'den ayrılarak HDP'ye katıldı. Aydın Mahallesi Karayolu Caddesi üzerinde bir araya gelen ailelerden binlerce kişi, HDP milletvekili adayı İbrahim Ayhan, DBP Urfa İl Eşbaşkanı İsmail Kaplan, DBP Suruç İlçe Eşbaşkanları Mehmet Koşti ile Rojda Binici, Suruç HDP İlçe Eşbaşkanı Suphi Koçyiğit ile Sara Şahin, Suruç Belediye Eşbaşkanı Zuhal Ekmez, Suruç ikna komisyonu üyeleri öncülüğünde yürüyüşe geçti.HDP bayrakları ile Cumhuriyet Meydanı'ndaki HDP seçim bürosuna kadar yürüyen grup, burada zılgıt, alkış ve sloganlar ile karşılandı. Seçim bürosunda kitleye hitap eden HDP Urfa İl Eşbaşkanı İsmail Kaplan, Haziran'da AK Parti iktidarının sonu olacağını ileri sürdü. Ardından söz alan HDP Şanlıurfa milletvekili adayı İbrahim Ayhan, “Kendi evinize hoş geldiniz. Burası hepimizin evidir. Öncesi veya sonrası yoktur. Burada bulunan herkes söz sahibidir. Ailelerin bize gelmesi güç katmıştır.” dedi.

#arşiv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SONDAKİKA: HDP BİNALARINA SALDIRI GÖRÜNTÜLERİ..! Antakya Saray Caddesinde Okudukları Kürdçe Şarkı İzlenme Rekorlarr Kırıyor... Taksim’in Göbeğinde Were le Şarkısı Alkışlarla Çınladı. Deniz Esmer... İbo’yu, Erdoğan 4.Defa İstemeyince, Sosyal Medya Gene Rahat Durmadı:D

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şevval Sam Beyaz Show'da #Elgajiye'yi söyledi ortalık buz kesildi...