En Net Görüntüler Basına Sızdı Karakol’dan sesleniyorlar: "Bakın, benim kafamı 3 yerden yardılar!"

27852 izlenme2018-06-09 01:45:02
Reklamlar
Karakol’dan sesleniyorlar: "Bakın, benim kafamı 3 yerden yardılar!"

Kadıköy Numune'de sağlık kontrolünden geçirilen liseli devrimciler sesleniyor: "Bakın, benim kafamı 3 yerden yardılar!"
#PolisinKarneHediyesiİşkence
#KadıköydeİşkenceVar

İstanbul'un Kadıköy'deki Süreyya Operası önünde bir araya gelen lise öğrencileri AKP hükümetine sembolik olarak karne verme amacıyla protesto gösterisi düzendedi. Boğa heykeline doğru yürüyüşe geçen öğrencilere polis müdahale ederek gözaltına aldı. En küçüğünün 14 yaşında olduğu belirtilen yaklaşık 30 lise öğrencisi polis aracı içerisinde darp edildi. 

HDP milletvekili adayları Sema Uçar, Veli Saçılık, Aylin Hacaloğlu, Erol Katırcıoğlu, İlhan Çelik, Tuncay Gökçe, Cansu İrem Kalender ile HDP Kadıköy İlçe Örgütü ve CHP Milletvekilleri Mahmut Talan, Ali Şeker, Barış Yarkadaş çocukların tutulduğu karakolun önüne geldi. 

Barış Yarkadaş'ın yaptığı açıklamaya göre gözaltına alınan liselilerden 18 yaş altında olanlar Yoğurtçu Parkı'na diğerleri ise Rıhtım Karakolu'na getirildi. Liselilerin avukatlarla birlikte ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmaları bekleniyor.


‘KİMSE GENÇLERİ SAHİPSİZ SANMASIN’

Öğrencilerin serbest bırakılmasının beklendiğini belirten Yarkadaş, kamuoyuna duyarlılık çağrısı yaptı. Yarkadaş, şunları söyledi:

“Sağlık kontrolünün ardından da edindiğimiz bilgiye göre, genç kardeşlerimiz serbest bırakılacaklar. Fakat biz meselenin takipçisiyiz. Hiçbir gencimizin, demokratik bir gösteri yaptığı için polis arabasında ya da sokakta dayak yemesini kabul etmeyiz ve bunu bir işkence olarak değerlendiririz. Bu ülkenin demokrasiden yana olan gençleri, hiçbir şekilde sahipsiz değildir. Birileri gençleri sahipsiz zannedip, polis arabalarında, sokakların ortasında dövebileceklerini zannetmesin. Mahmut Tanal’la birlikte bu meselenin takipçisiyiz, ailelerin de yanındayız. Kamuoyundan da bu konuda duyarlılık bekliyoruz. Özellikle sosyal medyada, internet başında olanlar bu meseleyi Türkiye ve dünyanın gündemine taşımakla yükümlüdür, bu demokrasi görevidir.”

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kim bu İbrahim Halil Yıldız? AK Partili başkan, AK Partili başkana silah çekti Fatih Portakal Ağzına Geleni Söyledi..! SİBEL ÜRESİN CANLI YAYINDA BERNA LAÇİN'İ ÇILDIRTTI !

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan’ın Seçim Konuşmaları Akıllara Kemal Sunal’ı Getirdi:)