Anasayfa
2018-05-14 09:44:54 ( 12851 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan:” Kobani Hakkında Flash Açıklamalarda Bulundu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Londra’da gündeme ilişkin yaptığı açıklamada Kobani’nin Kürt kenti olmadığını söyledi

Erdoğan, 13-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Birleşik Krallık’ı ziyaret eden ve bu ziyareti sırasında Kraliçe II. Elizabeth ve Başbakan Teresa May ile görüşecek. Erdoğan, Türkiye ile İngiltere arasında bir diyalog mekanizması olarak kurulan Tatlı Dil Forumu’na katılarak, Chatham House’de gündeme dair konularda açıklamalarda bulundu.

“Bizim karşımızda bir başka terör örgütü daha var” ifadesini kullanan Erdoğan özetle şöyle konuştu: “Sınırlarımızda terör koridoru oluşturmaya çalışan YPG/PYD‘nin yanında karşımıza güya müttefiklerimiz çıkıyor. Türkiye, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve egemenliği konusunda en samimi ülkedir. Sınırlarımızdaki 3.5 milyon Suriyelinin evlerine dönebilmesinin yolu bu ülkenin tekrar güvenli hale gelmesidir. Suriye topraklarında Türkiye’nin güvenli hale getirdiği yerlere mülteciler dönerken, müttefiklerimizin desteklediği terör örgütlerinin kontrolündeki yerlere dönen yoktur. Siz bakmayın, bu terör örgütünün Kürt kimliğini istismar ettiğine, bunun içerisinde birçok Batı ülkesinden isim de vardır. Kobani denilen bölge YPG/PYD terör örgütlerinin kontrolünde. İsmi üzerinden Ayn El Arab bir Kürt bölgesi değildir. Ama bu bölgenin halkı ülkemizde Şanlıurfa ilinde yaşıyor.


Erdoğan 2015 yılında da IŞİD’in Kobani’yesaldırısında “Kobani düştü düşecek” “Kobani Kürtlerin Değil Arapların” sözleriyle büyük tartışmalara sebep olmuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İbo’yu, Erdoğan 4.Defa İstemeyince, Sosyal Medya Gene Rahat Durmadı:D Yerli Malını Kullanın Paylaşımı Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu İdo, Babasının Başını Belaya Sokan Tamam Videosu, Sosyal Medya Günün Videosu Oldu:D 24 Haziran’da Seçimleri Kazanınca Ben:D Çekemeyen Anten Taksın. Yapıştır Evladım:D