Erzurum Müftüsü Afrin İçin İstifa Etmişti, Sonra Bakın Başına Neler Geldi...

14491 izlenme2018-06-22 12:12:26
Reklamlar

Erzurum Valiliği, 'Müftü' Görüntüleri İçin Yasal Süreç Başlattı


Sosyal paylaşım sitelerinde 'AKP'ye isyan eden Erzurum İl Müftüsü istifa etti' isimli video görüntüsünde Erzurum Müftüsünün ismi kullanılarak hükümete ve Cumhurbaşkanı'na hakaret edildiği iddiaları üzerine Erzurum Valiliği harekete geçti.


Sosyal paylaşım sitelerinde 'AKP'ye isyan eden Erzurum İl Müftüsü istifa etti' isimli video görüntüsünde Erzurum Müftüsünün ismi kullanılarak hükümete ve Cumhurbaşkanı'na hakaret edildiği iddiaları üzerine Erzurum Valiliği harekete geçti. Valilik, videodaki kişinin Erzurum müftüsü olmadığını belirterek, söz konusu kişi hakkında yasal süreç başlatıldığını bildirdi.


Erzurum Valiliği, hükümete ve Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği iddia edilen 'sözde Erzurum müftüsü' görüntüsü ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi: "Son günlerde birtakım sosyal paylaşım sitelerinde, Erzurum İl Müftülüğünün ve İl Müftüsünün ismi kullanılarak bir video yayınlanmaktadır. 'AKP'ye isyan eden Erzurum İl Müftüsü istifa etti' başlığı ile paylaşımda bulunulan videoda, sarıklı ve cübbeli bir şahsın yüksek sesle çirkin suçlamalar yaparak, elinde bulunan metni etrafında toplanan kalabalığa okuduğu görülmektedir. Nerede ve kim tarafından çekildiği bilinmeyen bu görüntülerdeki şahsın, Erzurum İl Müftülüğüyle herhangi bir bağlantısı yoktur. Ayrıca geçmişte ve hâlihazırda Erzurum İl Müftüsü olarak da görev yapmamıştır. 27.08.2013 tarihinde ilimize İl Müftüsü olarak atanmış bulunan Hasan Çınar’ın 2015 yılı Şubat ayında genel seçimlerde Kars ilinden AK Parti milletvekili aday adaylığı için istifa etmiş olması sebebiyle, bu tarihten itibaren Erzurum İl Müftülüğüne Müftü Yardımcısı Celal Büyük vekâleten bakmakta olup, halen görevinin başındadır. Konu ile ilgili gerekli yasal süreç başlatılmıştır."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Esenyurt'ta HDP kadın seçim bürosunun açılışı. Yalnız hayatta değil halayda da rengarengler Timsah Ne Olduğunu Anlamadan, Gafilce Avlandı... Kurtulabilecekmi..? Vanlı gençler Yetenek Sizsiniz Türkiye damga vurdu... HDP’nin Barajları Aşta Gel Seçim Şarkısı, Halk Tarafından Yoğun İlgi Gördü.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Herkes eski bakanın oğlunun düğününü yazdı ama... Bu ayrıntılar hiçbir yerde yok