Reklamlar

Eski HDP Milletvekili gözaltına alındı


Kars’ta HDP’lilere gözaltı

Kars’ta sabah saatlerinde HDP’lilere yönelik yapılan polis operasyonunda aralarında HDP eski milletvekili Şafak Özanlı ile HDP ve DBP il eşbaşkanlarının da bulunduğu çok sayıda isim gözaltına alındı.

I

Eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Şafak Özanli, HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen’in danışmanı Hayati Mehmetoğlu, ile HDP ve DBP il eşbaşkanlarının da bulunduğu çok sayıda kişi bugün sabah saatlerde Kars'ta gözaltına alındı. Bilgene gözaltılarlar ilgili "YSK seçim takvimini açıklayınca kampanya başlamış!" değerlendirmesinde bulundu.

Kars’ta bu sabah yapılan operasyonda aralarında Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eski milletvekili Şafak Özanli ile  HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen’in danışmanı Hayati Mehmetoğlu, HDP Kars İl Eş Başkanı Ekrem Savcı, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Eş Başkanı Cengiz Anlı, HDP eski İl Eş Başkanı Cengiz Topbaşlı’nun da olduğu çok sayıda isim gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar Kars İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.


Bilgen: YSK seçim takvimini açıklayınca kampanya başlamış!

HDP Grup Başkanvekili ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Twitter’dan yaptığı açıklamada gözaltılara ilişkin şu paylaşımda bulundu:

“Kars’ta sabah 6’da gözaltılar başladı. 25. dönem mv Şafak Özanli, DBP il eş başkanı Cengiz Anlı ve danışmanımız Hayati Mehmetoğlu avukatlarımız tarafından tespit edilenler. YSK seçim takvimini açıklayınca kampanya başlamış!”
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BİR ÇATIŞMA HİKÂYESİ ... MEHMETCIK O ANLARI ANLATIYOR...