HDP BATMANDA ŞOW YAPTI!!!

107490 izlenme2018-08-07 02:44:45
Reklamlar
HDP BATMANDA ŞOW YAPTI ZORUNA GİDEN BEĞENMESİN !

BATMAN - Batman’da milletvekili adaylarını tanıtan HDP heyetini halk, “Beş beş beş" sloganlarıyla karşılayarak 5 vekili de Ankara'ya göndereceklerinin mesajını verdi. 
 
HDP Batman İl Örgütü, milletvekili adaylarını yüzlerce araçlık konvoy ile karşılayarak ardından kent merkezinde yürüyüş düzenledi. Merkeze 15 kilometre uzaklıkta Bismil yolu üzerinde onlarca araçla adaylarını alan partililerin konvoyu gittikçe artarak yüzlerce araca ulaştı. Kent merkezine yaklaştıkça artan konvoya eşlik eden yurttaşlar sık sık ellerindeki HDP bayrakları sallayarak "Bijî HDP" sloganları attı. Yediden yetmişe tüm yurttaşlar, vekil adaylarını zafer işaretleri ile selamladı. 
 
Merkeze girişin ardından halk, evlerinin balkonundan konvoyu selamladı. Traktöründen motorbisikletliye kadar her türlü aracıyla binlerce yurttaşın katıldığı karşılama, kent merkezinde de devam etti. Turgut Özal Bulvarı üzerinden Dörtyol'da bulunan HDP Batman il binasına kadar konvoy devam ederken cadde boyunca yurttaşlar alkış ve zılgıtlar eşliğinde kent merkezinde, "Biji HDP" ve "Biji Serok Apo" sloganlarını attı. 
Dörtyol'da vekil ve vekil adayları araçtan inerek Bahçelievler mahallesinde bulunan merkez seçim lokaline yürüyüş düzenleyerek geçti. Yürüyüş boyunca, sloganları eksik etmeyen halka Bahar Kültür Merkezi sanatçıları da erbaneleri ile eşlik etti. 
 
'DEMOKRASİ HALAYINDA BULUŞACAĞIZ'
 
Seçim lokaline gelindiğinde, binlerce yurttaş “Biji HDP” sloganları atarak seçim otobüsüne çıkan adaylarını selamladı. HDP Batman İl Eşbaşkanı Nizamettin Toğuç, sırayla adayları tanıttı. HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, "24 Haziran'da rengimizi, varlığımızı, özgürlüğümüze oyumuzu vererek faşizme karşı, kadınların öldürülmesine karşı, katliamlara karşı tek ses, tek vücut olacağız. Batman halkı, AKP'nin başkanına gereken cevabı vererek tamam diyecektir. 24 Haziran'da faşizme karşı demokrasi halayında buluşacağız" dedi. 
 
KİTLEDEN BEŞ BEŞ BEŞ SLOGANLARI 
 
Daha sonra milletvekili adayları kısa konuşmalar yaptı.Necdet İpekyüz, "Batman halkı büyük bir evdir. Sizlere İdris Baluken'in selamlarını getirdim. Bizim önümüz açıktır. Bizler barış ve özgürlük istiyoruz. Onlar ne yaparsa yapsın bu halk oldukça mutlaka kazacağız" dedi. Mehmet Rüştü Tiryaki de, "24 Haziran'dan önce Batman halkı, 5 vekil çıkaracağını şimdiden gösterdi" dedi. Şükrü Baytar da, "Bugün sözü bizler değil, Batman halkı söylüyor" dedi.
Adayların konuşmaları sık sık slogan ve alkışlarla kesildi. "Beş beş beş" sloganı atarak 5 vekili Ankara'ya göndereceğini belirten kitle sık sık, "Selo başkan" sloganı attı. Aday tanıtımı, şarkıcı Hediye’nin söylediği türküler eşliğinde çekilen halaylarla sona erdi. 

http://mezopotamyaajansi.com/tum-haberler/content/view/24815

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seyda Perinçek’ten Yeni Şarkı: Berxo Strana NÛ O Ses Türkiye’den, yarım bir Kürt geçti... Kayıp Leyla İle İlgili Korkunç İddia ShowTv’de Devlet Kürtlere ne yaptı diyenlere izletirin bu sadece küçük bir örnek.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bir tarafta HDP diğer tarafta AKP (temsili) :D