Reklamlar

HDP’nin İzmir Adayı Herkeze Sürpriz Oldu

Afrika kökenli Türk işçi, İzmir'de HDP'den aday

  AFRİKA kökenli Türk milletvekili adayı Yalçın Yanık HDP'nin İzmir listesinde yer aldı.


Umut KARAKOYUN/ İZMİR, (DHA)- AFRİKA kökenli Türk milletvekili adayı Yalçın Yanık HDP'nin İzmir listesinde yer aldı. 1'inci bölge 3'üncü sıradan aday gösterilen işçi Yalçın Yanık, seçildiği takdirde, ezilen ve sömürülen kesimin sesini parlamentoya taşıyacağını söyledi.
Aydın'da doğan ve 40 yıl önce İzmir'e yerleşen Afrika kökenli Türk işçi Yalçın Yanık (58), Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) İzmir'de 1'inci bölge milletvekili adayı oldu. Deri Tekstil Kundura İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı olan Yalçın, evli ve iki çocuk babası. Siyasete ilk kez HDP saflarında katılan Yanık, tercihini bu partiden yana kullanmasının gerekçelerini anlattı. Diğer partilerin, özellikle kurulan ittifaklar içerisinde yer alan partilerin, düzen partisi olduğunu öne süren Yalçın Yanık, "HDP bunun dışında bir parti. Bunun için HDP'yi tercih ettik. HDP sayesinde, işçilerin, emekçilerin sesi olacağız. Her şeyden önce ben komünistim. HDP, barajın altında kalırsa, işsizlerin, yoksulların, emekçilerin sorunları daha çok büyüyecek. HDP, bugünkü mevcut siyasi konjektörün içinde en fazla parlamentoda birlikteliği, dayanışmayı örebilen bir parti" dedi.
RENK CÜMBÜŞÜ GİBİ'
Siyah milletvekili adayı olarak HDP'den aday olmanın kendisi açısından ayrı bir mutluluk olduğunu ifade eden Yalçın Yanık, birçok insanın meclis dışında kaldığını, bu kişilerin hayatın içerisinde olduğu halde siyasetin dışında kalmaması gerektiğini vurguladı. Ezilenlerin, sömürülenlerin, siyaset girmesi ve aktif siyaset yapması için aday olduğuna dikkat çeken Yanık, şöyle dedi:
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bir Kız Geldi Halaya Girdi ve Bütün Erkekleri Perişan etti :)