HÜLYA AVŞAR'DAN KÜRT OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

38946 izlenme2018-06-10 11:17:27
Reklamlar
Kürt Açılımı konusundaki düşüncesi nedeniyle hakkında soruşturma açılan ünlü
sinema oyuncusu Hülya Avşar, sözlerini yineledi: Bir tarafım Türk, bir tarafım
Kürt. Türk tarafım ile şaşkınım, Kürt tarafımla gurur duyuyorum.

Kendisiyle Kürt Açılımı konusunda yapılan bir söyleşi sırasında sarf ettiği sözler
nedeniyle hakkında "halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik ettiği" gerekçesiyle 
soruşturma açılmıştı. Savcılık tarafından ifade vermeye çağrıldı. Gitti. Etrafını
saran gazetecilere, "sözlerimin arkasındayım." dedi.

Milliyet’e verdiği röportajdaki Kürt açılımı konusundaki sözleri nedeniyle hakkında, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçundan soruşturma başlatılan sanatçı Hülya Avşar dün Bakırköy Adliyesi’ne giderek savcıya ifade verdi. 
Avşar, savcının kendisine, “Türk mü, Kürt mü kökenlisiniz?” diye sorduğunu belirterek, “Hem Türk hem de Kürdüm” dedim. Bir aşiretin kızı olduğunu söyleyen Avşar, “Türk tarafımla son derece şaşkınım, Kürt tarafımla gurur duyuyorum” diye konuştu. 
Avşar’ın savcıya verdiği ifadesinde, “Bizleri din ve milliyetçilik duygularıyla bölmek isteyenlere karşı her zaman göğsümü gererim” dediği öğrenildi.

2 saat ifade verdi
Hülya Avşar adliyeye gelerek Savcı Ali Çakır’a 2 saat boyunca ifade verdi. Avşar, kendisine milliyetçilik konusunda hatalı bir açıklama yapıp yapmadığının sorulduğunu söyledi. Avşar sözlerine şöyle devam etti: 
“Türk müyüm, Kürt müyüm, tarafım araştırıldı. Ben de ‘hem Türküm, hem Kürdüm’ dedim. Röportaj baştan aşağı okundu. Okunduğu zaman şöyle bir şey söyledi savcımız. ‘Evet, bu röportajda herhangi bir şey görünmüyor. Fakat, işte sizi ihbar edenler oldu. Dolayısıyla biz bu soruşturmayı yaptık’ dedi. Kürt ile Türk oluşum dolayısıyla ortada kalmış bir durum yaşıyorum şu an. Ama, bunun milliyetçilikle bir alakası yok. Onu izah ettim.”
Avşar, şöyle devam etti: “Ben, niçin burada olduğumu anlamamış olduğum için biraz gergindim. Bugüne kadar gündeme getirmedim ama benim Kürt tarafım da ağır basıyor. 
Bununla da gurur duyuyorum. Dağdaki Kürtlerin de birtakım istekleri olduğunu,  okul, iş alanlarında bir şeyler vermezsek, dağdaki Kürtlerin de bir şekilde savaşlarına devam edeceklerini söyledim. Beni en çok şaşırtan soru, ‘Kürtler dağda savaştılar, kazandılar da o yüzden mi biz Kürt açılımına gidiyoruz, siz bunu mu demek istediniz?’ diye sordular. Şaşırdım. Böyle bir şeyin olmayacağını söyledim. ‘Bunu 2 yaşında bir çocuk bile böyle söylemez diye düşünüyorum’ dedim. Bu soru beni çok şaşırttı.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Benim türbanlı bacılarıma bu videoyu kim zorla çektirdi bunlar hep montaj dış güçler :D Van’da AKP’li Vekilin Mahalleden Kovulma Anları Kürt İmamın Güzel Nasihati ve Güzel Duası... Van Aday Tanıtımı Programında: Xalo Mitingi Şenlendirdi.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
RTE: " BAŞKANLIK SİSTEMİ EYALETSİZ OLMAZ " KÜRDİSTAN DEMİŞTİ..?