Dün idam edilen Kürt genci Zanyar Muradi’nin kendi sesinden söylediği şarkı...

50029 izlenme2018-09-09 02:21:48
Reklamlar

Panahi, Zanyar ve Luqman idam edildi


HABER MERKEZİ - İran devleti, idama mahkum ettiği Kürt aktivist Ramin Hüseyin Panahi, Zanyar Muradi ve kuzeni Luqman Muradi’nin cezalarını infaz ettiği öğrenildi. 
 
Uluslararası kampanyalar sayesinde idamı iki kez ertelenen Kürt aktivist Ramin Hüseyin Panahi'nin cezasının bu sabah Raminşar cezaevinde infaz edildiği belirtildi. Panahi'nin idamını kardeşi sosyal medya hesabından duyurdu. Panahi'nin avukatı Hüseyin Ahmedi Niyaz da idamı doğruladı.
 
MURADİ KUZENLER DE ASILDI 
 
İran rejimi, sadece Ramin Hüseyin Penahi değil, 2009'dan beri tutuklu olan Zanyar Muradi ve kuzeni Luqman Muradi de bu sabah Raminşar cezaevinde idam ettiği öğrenildi. Gazeteci Fehim Işık, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, Zanyar Muradi’nin babası İkbal Muradi de 18 Temmuz’da Pencevin’de İran ajanları tarafından katledildiğini yazdı. İkbal Muradi, Doğu Kürdistan İnsan Hakları Örgütü aktivistiydi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cizreli’nin Yeni Çıkan Düeti İzlenme Rekorları Kırıyor Denizli’de 10 Suriye Vatandaşı, 14 Yaşındaki Kıza Tecavüz Etti Oyuncu Barış Atay, şarkıcı Yavuz Bingöl'ün "özgürüz" sözlerine tepki gösterdi Şeyhine karısını ikram eden mürit! 'Menzil tarikatı' budur işte, dinleyiniz.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Devletin İmamından Kürdlere Skandal Terbiyesizlik! İşte O Görüntüleri..!