Dün idam edilen Kürt genci Zanyar Muradi’nin kendi sesinden söylediği şarkı...

50009 izlenme2018-09-09 02:21:48
Reklamlar

Panahi, Zanyar ve Luqman idam edildi


HABER MERKEZİ - İran devleti, idama mahkum ettiği Kürt aktivist Ramin Hüseyin Panahi, Zanyar Muradi ve kuzeni Luqman Muradi’nin cezalarını infaz ettiği öğrenildi. 
 
Uluslararası kampanyalar sayesinde idamı iki kez ertelenen Kürt aktivist Ramin Hüseyin Panahi'nin cezasının bu sabah Raminşar cezaevinde infaz edildiği belirtildi. Panahi'nin idamını kardeşi sosyal medya hesabından duyurdu. Panahi'nin avukatı Hüseyin Ahmedi Niyaz da idamı doğruladı.
 
MURADİ KUZENLER DE ASILDI 
 
İran rejimi, sadece Ramin Hüseyin Penahi değil, 2009'dan beri tutuklu olan Zanyar Muradi ve kuzeni Luqman Muradi de bu sabah Raminşar cezaevinde idam ettiği öğrenildi. Gazeteci Fehim Işık, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, Zanyar Muradi’nin babası İkbal Muradi de 18 Temmuz’da Pencevin’de İran ajanları tarafından katledildiğini yazdı. İkbal Muradi, Doğu Kürdistan İnsan Hakları Örgütü aktivistiydi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BİR KADIN DOĞUM UZMANINDAN SOSYAL MEDYAYI SALLAYAN YAZI... Metin Akpınar;''Bu ülkeden utanıyorum.'' Almanya Türk Annenin Rezilliğini Konuşuyor Çarpıcı iddia: Yurtta şort giydiğim için ifadem alındı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ringe çıkan Efrin'li kick boks'cu,Türk rakibini bir dakikada nakavt etti.