Anasayfa
2018-09-18 01:55:24 ( 3163 izlenme )
Reklamlar

Kot Pantolonunuzdaki Bu Minik Düğmelerin Ne Işe Yaradığını Biliyormusunuz..?

Kot Pantolonunuzdaki bu minik düğmelerin ne işe yaradığını biliyor musunuz? 1870’li yıllarda, kot pantolonlar maden işçilerinin çalışırken giydikleri giysilerdi. Ancak çalışma koşulları nedeniyle pantolonlar kısa süre içinde parçalanıyordu.

AKLINLA BİN YAŞA JACOB AMCA!
 Günlerden bir gün, bu işçilerden birinin
 
karısı, sorunun çözümü için terzi Jacob Davis’e başvurmaya karar verdi. Pantolonları sağlamlaştırmak için ne yapabileceğini düşünen Davis’in bulduğu çözüm cep ağızları ve fermuarın ucu gibi en çok aşınan noktalara zımba basmak oldu. Böylece pantolonların yırtılma olasılığı düşecekti.Davis’in bu icadı bir anda büyük

hit oldu. Talebi karşılamakta zorlanan Davis, bir ortağa ihtiyacı olduğuna karar verdi. Bulduğu ortak tüccar Levi Strauss oldu.İki adam, 1873’te Davis’in tasarımının patentini aldı. Zamanla zımbalı pantolonlar muazzam bir başarıya dönüştü. Bugün Davis’i pek tanımıyoruz ama Levi Strauss’un adı hâlâ yaşıyor.

Zımbaların görevi, pantolonların dikişlerinin kopması muhtemel kısımlarını sağlamlaştırmak. O nedenle özellikle farklı parçaların bir araya geldiği köşe noktalarına basılıyorlar.Ancak asıl ilginç olan, bu zımbalar olmasaydı kot pantolon diye bir şeyden bahsedemeyecek olmamız.
Kot Pantolonunuzdaki Bu Minik Düğmelerin Ne Işe Yaradığını Biliyor Musunuz

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyanın en iyi ve beleş ısıtma sistemi İsveç'te Were Mete, Were İnternete:D Kürdçe Şarkı... Vergi borcu nedeniyle el konulan aracının altına yatıp hüngür hüngür ağladı... Hasip Kaplan kürsüye sapanla çıktı. O unutulmaz konuşması...