Maymun Dev Kobranın Ağzından Fareyi Bakın Nasıl Kurtarıyor

57436 izlenme2018-07-02 02:23:31
Reklamlar
Yılanlar içinde en asil yılanlardan bir tanesidir. Gerek şekli gerekse özellikleri açısından tüm insanlar tarafından tanınan bir yılan türüdür. Özellikle bazı ülkelerde bu yılanı sağ yakalayarak gösterilerde kullanmaktadırlar. Zaten insanların çoğu da bu gösteriler sayesinde tanımışlardır.

Kral Kobra yılanın özellikleri nelerdir?

Kral Kobra yılanın en belirgin özelliği şekliyle ilgilidir. Kafa bölgesi düz şekildedir. Ayrıca vücudunu belli bir kısmını düz şekilde tutabilmektedir.

Kral kobraların uzunluğu 4 metre civarında olup bugüne kadar tespiti yapılmış en uzun kobra yılanının boyu 5,7 metre civarındadır.

Kral kobra yılanlarının boyları en iyi şekilde ve en iyi ortamlarda dahi bakılsa 7 metreye kadar ulaşabileceği ve bu uzunluğu geçemeyeceği tahmin edilmektedir.

Kral kobraların ağırlıkları 10 kilograma kadar çıkabilmektedir. Aşağı yukarı her bir metresinin boyu yaklaşık 1,5 ila 2 kilo arasına denk gelmektedir.

Kral kobra yılanları uzun yaşayan yılan türlerindendir. Uygun ortamlarda 30 yıla kadar yaşayabileceği bilgisi var ise de genel itibariyle ortalama ömrü 20 yıl kadardır. 

Kobra yılanı yaklaşık olarak bir yılda 5 kez kabuk değiştirmektedirler. 

Kral kobralarının dişlerinin uzunlukları yaklaşık olarak 10 mm (1 cm) civarındadır. 

Kral kobralar dünyanın en zehirli yılanı değildir. Zehirli yılanlar içerisinde en büyük yılan türü olma özelliğine sahiptir.


Kral kobraların en çok bulunduğu kıta Asya kıtasıdır. Ülke olarak ise Hindistan ülkesidir. Özellikle Hindistan ülkesindeki Batı Get bölgesi Kral kobraların en çok sayıda olduğu bölgedir. Hindistan dışında Endonezya, Malezya gibi ülkeler kral kobranın en yoğun yaşadığı ülkelerdir.

Kral kobraları diğer yılanlardan ayıran en önemli özellik yuva yapma olayıdır. Çünkü yılanların hiçbir türü yuva yapmazlar. Sadece Kral kobra yılanı yumurtaları için yuva yaparlar.

Kral kobraların kuluçka dönemleri 2 ay ile 2,5 ay arasında değişmektedir. Dişi kobra yılanı bu süre boyunca yumurtalar üzerinde kuluçkaya yatmaktadır. Erkek yılanda sürekli olarak çevrede bulunur.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kürtçe şarkı söylerken polisi görünce Ölürüm Türkiyem şarkısına geçti Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda Kürtçe "Peşmerge" şarkısı eşliğinde jüri karşısına çıktı. Gururla Bakıyorum Dünyaya Adlı Klip, Sosyal Medyada İzlenme Rekorlar Kırdı... Sezen Aksu Kürdçe Şarkı Söyleyince Ayakta Alkışlandı.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Belçika’da Türkler’e Rekor Ceza...