Muharem İnce’nin Hakkari'de düzenlediği mitingde, Selo Başkan sloganları...

122436 izlenme2018-05-10 05:32:32
Reklamlar

İnce'den 3B formülü: Bunun için ölümü göze almak gerekir

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Hakkari'de düzenlediği mitingde mal beyanını basın mensuplarıyla paylaştı. HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması için çağrıda bulunan İnce, Kürt sorununu 3B formülü ile çözeceklerini söyledi.
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Hakkari Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenledi. Mitinge eşi Ülkü İnce'nin yanı sıra CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Başkan Vekili Yaşar Tüzen, CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Bülent Öz, Rıza Yalçınkaya, Necati Yılmaz, İlhan Cihaner, Fikri Sağlar, Mevlüt Dudu, Gaye Usluer, Niyazi Nefikara, Ali Şeker, Orhan Sarıbal ve Mehmet Tüm ve yurttaşlar katıldı. Muharrem İnce, Hakkari'ye hareket etmeden önce, gazetecilere kısa bir açaklamada bulundu.

Tüm Türkiye'yi kucaklamak istediklerini belirten İnce, “Toplumu ayrıştırmaya, bölmeye çalışmıyoruz. Tam tersine, amacımız ülkemize huzur gelmesi. Hep beraber yaşamak istiyoruz. Dün Edirne’de miting yaptık. Bugün Hakkari’deyiz, yarın Rize’deyiz, akşam ise Antalya’dayız. Türkiye’yi düşünün, dört köşesini, Edirne, Hakkari, Rize ve Antalya, dört bir köşeyi de kucaklamak istiyoruz. Sayın Temel Karamanoğlu’nu ziyaret ettim, başarılar diledim. Sayın Meral Akşener’i ziyaret ettim, başarılar diledim. Sayın Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret ettim başarılar diledim. O da bana başarılar diledi" dedi.

"DEMİRTAŞ BANA ESPİRİ YAPTI"

Demirtaş'ın kendisine espiri yaptığını da belirten İnce, "Demirtaş, bana 'Muharrem Hoca bu böyle olmuyor' dedi. 'Nasıl olsun?' dedim, 'Başkanım her aday birer hafta sırayla hapis yatsın. Hepsini ben yatmayayım. Adaylar birer hafta nöbetleşe hapis yatsın' dedi. Konuştuk, sohbet ettik. Daha sonra Sayın Erdoğan’a gittim, başarılar diledim. Sayın Perinçek imzayı doldurdu, o da artık aday. Ona da en kısa zamanda uğrayacağım, ona da başarılar dileyeceğim" diye konuştu.

ESKİ HDP'li VEKİL KARŞILADI


Muharrem İnce'yi karşılayanlar arasında bulunan, iki dönem CHP milletvekilliği de yapan HDP eski Milletvekili Esat Canan, Demirtaşı ziyaret ettiği için Hakkari adına İnce'ye teşekkür ettiğini söyledi.
Muharrem İnce, daha sonra karayoluyla miting yapacağı Hakkari'ye geçti. 

Kürtçe türkülerinde seslendirildiği Hakkari mitinginde İnce mal beyanını gazetecilerle paylaştı. HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması çağrısında bulunan İnce, Kürt sorununu 3 B formülü (Barış, bölüşme ve büyüme) ile çözeceklerini kaydetti.

İnce'nin konuşmasının satır başları şöyle:

"KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ KURMAK İÇİN HAKKARİ'DEYİM"

Bizde ayrı gayrı yok. Bugün Hakkari'deyiz, yarın Rize'deyiz, akşam ise Antalya'dayız. Türkiye'yi düşünün dört köşesini Edirne, Hakkari, Rize ve Antalya, dört bir köşeyi de kucaklamak istiyoruz. Bir kardeşlik köprüsü kurmak için Hakkari'deyim.

SELO BAŞKAN SLOGANLARI

Türkiye'nin kardeşliğe, huzura, demokrasiye ve özgürlüğe ihtiyacı var. Bunu gerçekleştireceğiz. Hiçkimseyi dışlamadan, herkesi severek... Sayın Temel Karamollaoğlu'na gittim. Başarılar diledim. Oradan Meral Akşener'e gittim. Sonra dün sayın Sayın Demirtaş'ın yanına gittim. İnce'nin bu ifadesinin ardından yurttaşlar "Selo başkan" sloganları attı.

ERDOĞAN'I YUHALATMADI

İnce hemen ardından "Erdoğan'ın yanına gittim. Ona da başarılar diledim" deyince kitle yuhaladı. İnce bunun üzerine "Lütfen yuhalamayın" diye uyarıda bulundu.

İnce şöyle devam etti:

Erdoğan dünkü görüşmemizde banan Hakkari'deki mitinginde Türk bayrağı olacak mı diye sordu? İşte bayraklar burada...

Ben hepinizin cumhurbaşkanı olacağım.

Bir sorunumuz var. Sorunumuz Kürt sorunu, açık yüreklilikle söyleyelim. Asıl Kürt sorunu ahlak sorunudur. Politikacılar gelir burada Kürtlerin hoşuna gidecek şeyler söyler. Sonra gider başka yerde konuştuklarını unutur. Burada yapacağım konuşmayı Rize'de yapamazsam bu siyaseti yapmam ben.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

MHP'li belediyenin hoparlöründen PKK marşı yayını Köpekler felaketleri önceden sezermiş:D Suriye’lilerden Türk’lere Meydan Dayağı Gelince Sonra Bakın Ne Oldu... Gökhan’dan çok konuşulacak Deniz Gezmiş mesajı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Esad'tan bir zafer daha...