Oğlunun Başında Ağlayan Annenin Feryadını İzleyen Herkez Ağladı...

7103 izlenme2018-07-03 09:29:45
Reklamlar

HDP'li vekil 'Bizi taradılar' demişti

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre'de cenazelerini almak isteyen gruba iki zırhlı araçtan ateş açıldığını, Refik Tekin dahil 10 kişinin yaralandığını söylemişti.

Sarıyıldız, Evrensel gazetesine olayı şöyle anlatmıştı:

"Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin izni olmasına karşın hukuk ayaklar altına alınmış durumda. Mahallede ölü ve yaralıları almak için 20-25 kişilik bir grupla birlikte gittik. Dört yaralı, üç ölüyü alıp döndüğümüzde, Nusaybin Caddesi'nde 100 metre ilerimizde iki zırhlı araçlar seri şekilde bizi taradılar."

Refik Tekin'in görüntülediği olayda, cenazelerini taşıyan, ellerinde beyaz bayraklarla yürüyen ve içlerinde yaşlıların da bulunduğu heyete ateş açılıyor, Tekin dahil bazı kişiler yaralanarak yere düşüyor. Daha sonra da bu kez cenaze araçlarına ateş açılıyor.

Cizre'de ilk olarak 4 Eylül'de sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

İlçede ilan edilen son yasak ise Cumartesi günü sona ermişti.

Türk Tabipler Birliği (TTB) ve Sağlık ve Sosyal Hizmetler Emekçileri Sendikası'nın (SES) ekibinin dün, Cizre'de Cudi Mahallesi Bostancı Sokak'taki 23 numaralı apartmanın bodrum katında 10 gündür mahsur olan yaralıları ve bodrumdaki cesetleri almak için ilçeye gitmelerine ise izin verilmemişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HDP’li Olmayan Seçmenin Demirtaş Hakkındaki Açıklamaları Güne Damgasını Vurdu... Ucuz atlatılan kaza düğün videosuna böyle yansıdı 15 TEMMUZ MADURU AİLENİN YOLLADIĞI VİDEO VE AÇIKLAMAYI; AYNEN YAYINLIYORUZ!!" İdo, Babasının Başını Belaya Sokan Tamam Videosu, Sosyal Medya Günün Videosu Oldu:D

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fatih Portakal 16 yıllık AKP hükümetinin Türkiye'ye verdiği zararı açıkladı...