Oğlunun Başında Ağlayan Annenin Feryadını İzleyen Herkez Ağladı...

7107 izlenme2018-07-03 09:29:45
Reklamlar

HDP'li vekil 'Bizi taradılar' demişti

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre'de cenazelerini almak isteyen gruba iki zırhlı araçtan ateş açıldığını, Refik Tekin dahil 10 kişinin yaralandığını söylemişti.

Sarıyıldız, Evrensel gazetesine olayı şöyle anlatmıştı:

"Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin izni olmasına karşın hukuk ayaklar altına alınmış durumda. Mahallede ölü ve yaralıları almak için 20-25 kişilik bir grupla birlikte gittik. Dört yaralı, üç ölüyü alıp döndüğümüzde, Nusaybin Caddesi'nde 100 metre ilerimizde iki zırhlı araçlar seri şekilde bizi taradılar."

Refik Tekin'in görüntülediği olayda, cenazelerini taşıyan, ellerinde beyaz bayraklarla yürüyen ve içlerinde yaşlıların da bulunduğu heyete ateş açılıyor, Tekin dahil bazı kişiler yaralanarak yere düşüyor. Daha sonra da bu kez cenaze araçlarına ateş açılıyor.

Cizre'de ilk olarak 4 Eylül'de sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

İlçede ilan edilen son yasak ise Cumartesi günü sona ermişti.

Türk Tabipler Birliği (TTB) ve Sağlık ve Sosyal Hizmetler Emekçileri Sendikası'nın (SES) ekibinin dün, Cizre'de Cudi Mahallesi Bostancı Sokak'taki 23 numaralı apartmanın bodrum katında 10 gündür mahsur olan yaralıları ve bodrumdaki cesetleri almak için ilçeye gitmelerine ise izin verilmemişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HÜLYA AVŞAR'DAN KÜRT OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM CHP’li Vekilin Paris Katliamını Mit’in Yaptığını İspat Eden Videosu, Basına Sızdı... Mizahi “Liderler Tanıtım Videosu” Kısa Sürede Sosyal Medyada İzlenme Rekorları Kırdı Kemal Kurkut cinayetinde yeni görüntüler dosyaya girdi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Barış Atay'ın eşinden Ahmet Hakan'a mesaj