Oğlunun Başında Ağlayan Annenin Feryadını İzleyen Herkez Ağladı...

7121 izlenme2018-07-03 09:29:45
Reklamlar

HDP'li vekil 'Bizi taradılar' demişti

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre'de cenazelerini almak isteyen gruba iki zırhlı araçtan ateş açıldığını, Refik Tekin dahil 10 kişinin yaralandığını söylemişti.

Sarıyıldız, Evrensel gazetesine olayı şöyle anlatmıştı:

"Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin izni olmasına karşın hukuk ayaklar altına alınmış durumda. Mahallede ölü ve yaralıları almak için 20-25 kişilik bir grupla birlikte gittik. Dört yaralı, üç ölüyü alıp döndüğümüzde, Nusaybin Caddesi'nde 100 metre ilerimizde iki zırhlı araçlar seri şekilde bizi taradılar."

Refik Tekin'in görüntülediği olayda, cenazelerini taşıyan, ellerinde beyaz bayraklarla yürüyen ve içlerinde yaşlıların da bulunduğu heyete ateş açılıyor, Tekin dahil bazı kişiler yaralanarak yere düşüyor. Daha sonra da bu kez cenaze araçlarına ateş açılıyor.

Cizre'de ilk olarak 4 Eylül'de sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

İlçede ilan edilen son yasak ise Cumartesi günü sona ermişti.

Türk Tabipler Birliği (TTB) ve Sağlık ve Sosyal Hizmetler Emekçileri Sendikası'nın (SES) ekibinin dün, Cizre'de Cudi Mahallesi Bostancı Sokak'taki 23 numaralı apartmanın bodrum katında 10 gündür mahsur olan yaralıları ve bodrumdaki cesetleri almak için ilçeye gitmelerine ise izin verilmemişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kürt Çocuklarının hazırladığı Seçim Mitingi Gülmek Garanti.. Hayvanlar ve insanlar arasındaki birbirinden komik anlar Hozan Seyda Perinçek’e yapilan çaydanlık şakası A&G’den 2019 Doğu illeri seçim tahmini…

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Selahattin Demirtaş işte bu yüzden tutuklu.