OSMAN BAYDEMIR`den ACİL ÇAĞRI

14841 izlenme2018-07-05 07:25:24
Reklamlar

#RaminHosseinPanahi


Ramin’le 'son' görüşme…


Doğu Kürdistanlı (Rojhılat) siyasi tutuklu Ramin Hüseyin Penahi, anne ve babasıyla, idamı öncesi son kez görüşecek.


Penahi’nin avukatı Hossein Ahmadi Niaz, “60 avukat olarak İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye mektup yazıp, Ramin’in idamının durdurulmasını istedik. Sine Cezaevi yetkililerine göre Ramin’e, anne ve babasıyla görüşmesi için son kez izin verilmiş. Bu da her an idam edilebileceği anlamına geliyor” dedi.


ANNESİ HAMANEY’E SESLENDİ


“Selam Sayın Hamaney...Ramin’im kimseyi öldürmedi, kimsenin burnunu kanatmadı ve kimse ondan şikayetçi değil. Oğlum idamı hakedecek hiçbir şey yapmadı, senden adalet talep ediyorum.”


Ramîn’in sol böreğinde enfeksiyon oluştuğuna dikkat çeken Avukat Ehmedî, “Bu enfeksiyon Ramîn’in canını çok acıtıyor. Ramîn’in sağlık durumu ile ilgili bir rapor hazırladım ve doktorların Ramîn ile ilgilenmesini talep ettim. Raporu ve taleplerimizi mahkemeye sundum. Ramîn’i hastaneye sevk etmelerini istedim. Ancak bu talebimiz halen yerine getirilmedi. Ramîn’in sağlık durumu her geçen gün ağırlaşıyor” dedi.


Ramîn’e görüş yasağı uygulandığını belirten Ehmedî, Ramîn Hisên Penahî’nin her an idam edilme tehlikesi altında olduğunu vurguladı ve bütün barış savunucusu insanları idam karşısında tavır sergilemeye çağırarak “Ramîn’in idam cezasının kaldırılması için destek sunulmalıdır” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU ÇOCUĞU YAKINDA DÖVERLER BENDEN SÖYLEMESİ ÇOMARKOPTER HAHAHAHAHHA Park’ta çekilen bu görüntüler izleyenleri şaşkına çeviriyor. Adnan Oktar'ın gözaltından ilk görüntüleri. Kadıköy'de apartmana izinsiz asılan Akp bayraklarını indirince olanlar oldu..!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bir Kürd Müzisyenin Sokaklardan, Albüm Çalışmasına Uzanan Yolculuğu. “Gerok”