Papaz Serbest Kalınca, AKP’liler Erdoğanˋa Çok Kızmışlar Çok...

11267 izlenme2018-10-15 03:34:34
Reklamlar
Rahibin serbest bırakılması sonucunda kabuklarına çekilen troller yavaş yavaş kafalarını çıkarmaya başladılar. 
(Troller tepkili -2)


ABD’nin Türkiye’de 21 aydır tutuklu bulunan din görevlisi Andrew Brunson konusunda gösterdiği tepkiye Türkiye hükümeti de aynı şiddette karşılık verdi. Meselenin her iki ülke yönetimi tarafından büyütülerek ön plana çıkarılması, “tarafların olası krizden beklentileri” olduğunu gösteriyor. 
 
Çok uzun süredir dünya sistemi var olan ya da yaratılan krizler üzerinden varlığını sürdürmeye çalışıyor. Dünya çapında gittikçe yaygınlaşan otoriter yönetimler, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yarattıkları krizlerle, iç tepkileri bastırmayı ya da manipüle ederek başka yerlere kanalize etmeyi amaçlıyor. Şimdiye kadar bu konuda söz konusu yönetimlerin epey yol aldıklarını ve bunun gittikçe bir “otoriter yönetim” biçimine dönüştüğü görülüyor.  
 
Son yıllarda hem ulusal hem de uluslararası alanda yarattığı pek çok siyasi krizle AKP hükümeti kendi otoriter yönetim anlayışını yerleştirme ve bu konudaki dikkatleri başka alanlara çevirme konusunda ciddi mesafeler katetti. Üstelik bu tek ve başat bir yöntem olarak da kullanılmıyor. Türkiye Rusya, İngiltere, sistemle sorun yaşayan ancak her biri kendi ülkesinde otoriter birer rejim olan ülkelerle ilişkilerini geliştirirken, dönemsel olarak başka kimi ülkelerle kriz üretme politikasını da sürdürüyor.  

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Scorp: Bir Sabah Uyandığınızda Erdoğan Öldü Deseler... Demirtaş, Perinçek’e öyle bir kapak yapmış ki buyrun temsili olarak izleyin :) Erkan Baş Adaylık Sonrası İlk Açıklamasını Yaptı. Neden HDP Sorusunu Yanıtladı... Hozan Aydin, Kewê, Delîl. Kürdçe Stand Up. Pir Komike:D Gülmekten Ez Mirime:D

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Havadan gelen topu refleksle geri çeviren sunucu