Anasayfa
2018-10-09 07:22:25 ( 2825 izlenme )
Reklamlar

Pilav Üstü Kebap

Adamın biri anlatıyor. Ben lokantada oturmuşken telefonla konuşan bir adam birden sevinç çığlıkları atmaya başladı. Konuşmasını bitirdikten sonra garsona:

-Burada olanlara hepsine benden pilav üstü kebap ver! 18 yıl aradan sonra baba olacağım!

Bir kaç gün sonra aynı adamı sinemaya giderken elinde 3-4 yaşında bir çocukla bilet kuyruğunda gördüm. Çocuk ona baba diyordu. Adamın yanına gidip o günkü işinin hikmetini sordum.

Adam utana sıkıla olayı anlattı.

-O gün yan masada yaşlı bir çift vardı.

Yaşlı kadın menüye baktıktan sonra eşine: ‘keşke bu gün pilav üstü kebap yiyebilsek’ dedi. Kocası da hanımının yanında utanarak ancak çorba alacak paralarının olduğunu söyledi. Bunu duyunca üstüme kaynar su dükülür gibi oldu. Bende o yapmacık telefon konuşmasıyla onlara pilav üstü kebap almak istedim.

Ben adama:

-Peki niye herkese yemek verdin? 

Adam ciddileşerek:

-Ben bütün malımın gitmesine razıyım ama bir insanın izzeti nefsinin rencide olmasına razı değilim. Eğer o yaşlı adama açıktan yardım etseydim hanımına karşı çok mahcup olacaktı. Ondan dolayı öyle yaptım.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Toprağa Verilen Minik Leyla'nın Mezarı Başındaki Ağabeyinin Gözyaşları Yürekleri Dağladı Anne maymun bebeğini leopar avından koruyabilecekmi..? Zavallı bebek maymun. 'ABDÜLLATİF ŞENER RESMEN AÇIKLADI' Ahmet Hakan’ın kovulma nedeni belli oldu? Bomba gelişme