Polis parti merkez binasını bastı. Yaşanan arbedenin görüntüleri...

707 izlenme2018-10-31 06:09:41
Reklamlar

Parti lideri polise müdahale etti, savcıyı itti, polisi muhalafet parti binasını bastı


Fransa'da radikal sol partili lideri Jean-Luc Melenchon, Avrupa Parlamentosunda hayali istihdam iddiaları ve 2017 cumhurbaşkanı seçim kampanyasında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle hakkında sürdürülen soruşturma çerçevesinde perşembe günü mali polis tarafından sorgulandı.

Melenchon, yolsuzlukla mücadele polisi tarafından sorgusundan önce basına yaptığı açıklamada, parti binasına ve evine düzenlenen polis operasyonlarının siyasi amaçlı olduğunu iddia etti ve yargının yine siyasi amaçlı yönlendirildiğini ileri sürdü. Melenchon, hakkında açılan soruşturmanın "Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un bir manevrası olduğunu" söyledi.

Kendisine yöneltilecek soruları 'açık yüreklilikle' yanıtlayacağını ifade eden Melenchon, "Söylenenlerin tersine biz yargının işini engellemiyoruz, bunun kanıtı da bugün buraya gelip sorulara yanıtlayacak olmam"dedi.

Savcılık, Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) lideri hakkında parti binasında aramaya yapmaya gelen görevlilerine tehdit ve şiddet uyguladığı gerekçesiyle dün ayrı soruşturma başlatmıştı.

Sosyal medyada izlenme rekoru

Baskınların, Melenchon'un partisinin bazı üyelerinin Avrupa Parlamentosunda çalışmadan maaş aldıkları ve 2017 cumhurbaşkanı seçim kampanyasında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle sürdürülen soruşturma çerçevesinde düzenlendiği belirtilmişti.


Jean-Luc Melenchon, evine ve parti binasına yapılan polis baskınlarını sosyal medya üzerinden görüntülü paylaşımla duyurmuştu. Bu görüntüler, son üç gündür Fransa'da sosyal medyada en fazla izlenen görüntüler arasında yer alıyor.

Melenchon, önceki gün yaptığı bir açıklamada Fransa'da hukuk devleti ve temel hakların sürekli aşındığı görüşünü dile getirerek, son 5 yılda kendisi veya partisi ile çalışan tüm yardımcılarının, parti yöneticilerinin, üyelerin hedefte olduğunu söylemişti.

Melenchon, "Bu normal değil, bu yapılan siyaset değil, adalet artık yok. Beni korkutmaya çalışıyorlar ama ben korkmuyorum. Arkadaşlarıma da korkmamalarını, onlara bunu yapmalarına izin vermeyeceğini ve teslim olmamalarını söylüyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GELİN Kendi Düğününde Sesiyle Yıktı Geçti !! DAMAT BEY ŞOOOK Süper SesLi Gelin HDP'li sandık görevlisinin köy korucuları tarafından darp edilme anı cep telefonu kameraları ile anı Bunlar Malezya eski başbakanı Necip Rezak'ın evinden çıkanlar. Halk sokağa döküldü... Tek Hamlede Koyun Sürüsünü Yanına Çağıran Mökemmel Çoban :D

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Protez bacaklarıyla HDP 'Ankara Mitingin’e danslarıyla neşe kattı.