Saadet Partililere saldıran MHP’liler: Özür dileriz sizi HDP’li sandık!

5734 izlenme2018-05-26 02:33:12
Reklamlar
GÜNCEL: Ankara’da Saadet Partisi üyelerine saldırıp 7 kişi yaralayan saldırgan MHP’li grup, “HDP’li sandık” diyerek özür diledi Ankara Konya yolu civarında gece saatlerinde bayrak asma çalışması yapan Saadet Partililere (SP) bir grup MHP’li saldırarak, 7 kişiyi yaraladı. Saldırıda yaralananlar arasında SP Ankara Milletvekili Adayı Mehmet Fethi Öztürk de bulunurken, saldırganların başında ise, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya’nın olduğu öğrenildi Yaralılar kaldırıldıkları hastanede yoğun bakımda tedavi altına alınırken, tedavilerin sürdüğü belirtildi.

GRUPLAR HALİNDE SALDIRDILAR

Milli Gazete’de yer alan habere göre, saldırganlar organize bir şekilde 6-7’şer kişilik gruplar halinde saldırdı. 2-3 kişilik ekipler halinde çalışan bayrak ekibine planlı bir şekilde ayrı ayrı saldırı yapıldığı vurgulanırken, saldırı sonrası polisin talimatı ile olay yerine ambulansın gitmesinin de engellendiği ileri sürüldü.

‘HDP’Lİ SANDIK’

Söz konusu saldırgan MHP’liler, daha sonra Saadet Partililere yaptıkları özür açıklamasında, kendilerini HDP’li sandıklarını söyledikleri, aktarıldı. Saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, “İddia doğruysa, Saadetlilere saldırıyla ilgili bazı MHP’liler özrü kabahatinden büyük açıklama ile ‘biz sizi HDP’li sandık’ demiş. Her türlü provokasyona karşı sorumluluk ve dikkatli olma çağrısı yapıyoruz” dedi.

SAADET PARTİSİ: BAŞLARINDA MHP’Lİ YÖNETİCİLER VAR

Saadet Partisi Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada ise saldırıda 15 kişinin darp edildiği, 7 kişinin ise yaralandığı bilgisi verildi. Saldırganların MHP’li bir grup olduğu ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Saldırganların MHP’li bir grup olduğu, saldırganların başında MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya olduğu ifade ediliyor. Ayrıca MHP Ankara İl Başkanı ve MHP Ankara Seçim Karargah Başkanı da saldırganlar arasında yer aldığı olaya şahit olanlar tarafından ifade edildi.

Yoğun bakımda tedavi altına alınan Saadet Partisi Ankara Milletvekili Adayı Mehmet Fethi Öztürk ve diğer yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu, tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Bellerinde silahlar ellerinde sopalar olan grup Saadet Partililerin telefonlarına, araç anahtarlarına, ceketlerine üstelikte bir araca el koyup uzaklaşıyor. Olayı telefonları ile kayıt altına almaya çalışan gençlerin telefonlarını gasp edip birçoğunun telefonlarındaki görüntüleri siliyorlar. Üstüne hiç bir şekilde konuşma ve iletişim kurmayı dinlemeden sopalar ve silahların dipçikleriyle yaralamaya sebep oluyorlar. Milletvekili Adayı Fethi Öztürk ise ağır yaralananlara arasında. (Milli Gazete / GazeteDuvar)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Düğün Başında Topuklu İle Başlayan Halay, Facia İle Bitti:D Dondurma Yiyen Çocuklara Baskı Uygulayan Yobazlar Diyarbakır da İmamın 15 Temmuz mitingine çağırdığı cemaat bakın ne yaptı? ERDOĞAN'A BÜYÜK ŞOK YENİ VİDEO ORTAYA ÇIKTI

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ali Ağaoğlu BBC’nin Türkiye belgeselinde, kendini rezil etti.