Anasayfa
2018-06-05 12:03:25 ( 13797 izlenme )
Reklamlar

Salih Müslim’in ağabeyinden Bütün Kürtlere Şaşırtan Erdoğan Çağrısı

Salih Müslim’in ağabeyi: Bütün Kürtler Erdoğan'ı desteklemeli

PYD’nin eski Eşbaşkanı Salih Müslim'in ağabeyi Prof. Dr. Mustafa Müslim, Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Müslüman ve mümin bir insan olduğunu belirterek, “Şu aşamada bence bütün Kürtler Erdoğan'ı desteklemelidir” dedi.

Zehra Üniversitesi kurucularından Mustafa Müslim, Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 3 Haziran’da TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi'nde düzenlenen kanaat önderleriyle iftar programına katıldı.

Burada basına konuşan Mustafa Müslim, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya aracılığıyla davet edildiğini söyledi.

“Türkiyeli ve Suriyeli bütün Kürt kardeşlerime sesleniyorum; bu akan kanın devam etmesi boşunadır, yeter artık” diyen, Prof. Dr. Mustafa Müslim, konuşmasına şunları yer verdi:

“Kan dökmek, ne İslamiyet'e ne de insanlığa sığar, caiz değildir. Başkalarının bizi koçbaşı olarak kullanmalarına fırsat vermemeli ve Müslüman kardeşlerimizi öldürmemeliyiz. Bu yanlışı yapanları hiçbir zaman hoş karşılamadık ve karşılamayacağız.

Müslümanların haricinde hakiki anlamda Kürtlerin haklarını verecek kimse yoktur. Bu yüzden de iktidarı elinde bulunduran Müslümanların arkasında durmalıyız, onlara destek olmalıyız. Konuşma özgürlüğü, eğitim hakkı, üniversite kurma hakkı gibi kazanımlar inşallah Müslümanların sayesinde gerçekleşecektir. Tekrar etmekte fayda görüyorum, silahla bir yere varılmaz ve Müslümanlarla bir olun. 20 yıl önce Kürt'üm demek yasaktı. 20 yıl önce çarşıda pazarda Kürtçe konuşamazdınız. Fakat çok şükür Kürtlerin artık televizyonları, gazeteleri var. Eğer Müslümanlarla bir olurlarsa süreç içerisinde diğer haklarını da elde edeceklerdir.

Afrin halkı 50 yıldır aynı yanlışı yapmaya devam ediyor. Suriye'de komünizm ilk olarak Afrin'de ortaya çıktı. O zamanlar onlara din ve diyaneti öğretecek dini kadrolar yoktu. Şimdi de Kürt alimleri olarak, Afrin'e gidip halkı irşat için izin talep ediyoruz. Eğer izin verilirse biz de gidip onlara hata ve yanlışlarını ve doğru yolu göstereceğiz ki İslam'a dönsünler.”

Erdoğan'ın Kürtlere verdiği söz ve vaatleri yerine getireceğine inandığını belirten Müslim, “Çünkü Erdoğan Müslüman ve mümin bir insandır. Müslüman ve mümin bir insan da verdiği sözü yerine getirir. Bu yüzden şu aşamada bence bütün Kürtler Erdoğan'ı desteklemelidir” dedi.

Türkiye'de Ez Zehra Üniversitesi’ni kurucusu ve rektörü olan Mustafa Müslim, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) kontrolünde bulunan Cerablus, El Bab gibi şehirlerde eğitim programlarında öğretim görevlisi olarak görev de yapıyor.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SONDAKİKA > Suruç İmam hatip kız lisesinde saldırı anı.. 3 yaralı Şelale Dayı Öyle Bir Video Çekti ki !! HDP’liler Sosyal Medyada Tepki Gösterdi Roman Kardeşlerimizden Şahane HDP Paylaşımı:D 4 halifeyi sayabilir misiniz? Sorusuna ilginç cevaplar geldi :D