SONDAKİKA > Suruç İmam hatip kız lisesinde saldırı anı.. 3 yaralı

20762 izlenme2018-06-24 03:32:16
Reklamlar


ŞANLIURFA'nın Suruç ilçesinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde oy kullanmaya gelen iki grup arasında çıkan tartışma, silah ve bıçakların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Olayda 3 kişi yaralandı.
Olay, öğle saatlerinde Kara Mahallesinde bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, oy kullanmak için okulda bulunan iki grup arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışmada iki grup birbirine tabancalar ile ateş açıp, bıçaklarla saldırdı. Polislerin müdahalesiyle sonlandırılan kavgada yaralanan 3 kişi tedavi için hastaneye kaldırılırken, kavgaya karışan bazı kişiler ise gözaltına alındı.
Öte yandan ilçede gün içerisinde 6 ayrı okulda farklı siyasi görüşe sahip kişiler arasında da çıkan kavgalarda bazı kişilerin hafif yaralandığı öğrenildi. - Şanlıurfa

URFA - Suruç'ta AKP adayı İbrahim Halil Yıldız ve silahlı yakınları, en az 6 okulda sandık görevlilerini darp ederek blok oy kullandı. Bilge İlköğretim Okulu bahçesindeki araçlarında ise, oy pusulaları ele geçirildi.

 

Urfa'nın Suruç ilçesinde AKP milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız, beraberindeki 10'larca silahlı kişi ile okulları tek tek dolaşarak AKP ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan lehine toplu oy kullandırttı. Girdikleri okullardaki okul ve sandık görevlilerinin telefonlarına el koyan, daha sonra sandıktan uzaklaştırıp toplu oy kullanan Yıldız ve beraberindekiler, Cumhuriyet, Hürriyet, Atatürk, Bilge, Süleyman Şah ilköğretim okulları ile GAP Anadolu Lisesi'ni dolaşan Yıldız ve beraberindekiler HDP'li sandık ve okul görevlilerini darp edip dışarı çıkardıktan sonra toplu blok oy kullandı.

 

BİNA SORUMLUSU ENGELLENDİ

 

Hürriyet İlköğretim Okulunda 1111, 1112 ve 1109 nolu sandıklarda blok oy kullanıldığını söyleyen bina sorumlusu, sabah saatlerinde AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız ve 200 yakın yakınları ile polis özel harekatla birlikte içeri girdiğini ve okuldaki herkesi dışarı çıkardığını ifade etti. Engel olmak isteyen bina sorumlusu, İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi tarafından engellendiğini söyledi. 

 

OYU KULLANILMIŞ

 

Öte yandan aynı okulda oy kullanmak için 1112 nolu sandıkta oy kullanmak için sandık başına gittiğini söyleyen Mehmet Süslü, “Oy kullanmak için İstanbul’dan geldim. Sandık başına geldiğimde benim ve ailemin adına oy kullandıklarını gördüm. Bir yanlışlık olmuş, okuma yazması olmayan biri kullanmıştır diye düşündüm. Ancak ailem Suruç ta değil, onlar adına da kullanılmış.  Listeye imza atmışlar" dedi. 

 

‘POLİS VE SİLAHLI ADAMLARLA OKULA GİRDİLER’

 

Aynı okulda 1111 nolu sandık görevlisi olan  Recep Özberk de ölümle tehdit edildiğini anlattı. “Sabah okula gittiğimde tüm pusulaları saydım. Benim sandıkta 330 tane oy vardı. Üyelerle beraber, bir kaç kişi gelip oylarını kullandıktan sonra AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız eşliğinde çok sayıda adam ve polis geldi. Onlara müdahale etmek istedim, bana tepki gösterdiler. Pusulaları aldılar oyları kullandılar sandığa attılar” dedi.

 

ARAÇTA OY PUSULALARI

 

Bir diğer Yıldız ve yakınlarının uğradığı okul olan Bilge İlköğretim Okulu bahçesinde ise, park halindeki ve Yıldız'lara ait olduğu iddia edilen bir araçta çok sayıda oy pusulası ele geçirildi. Polis, tutanakla oy pusulalarına el koydu.

 

Urfa'nın genelinde de sandıklarda blok oy kullanıldığına ve kadınların yerlerine erkeklerin oy kullandığına dair ihbarlar alan HDP ve CHP seçim koordinasyon merkezleri, merkez Haliliye ilçesi Uluhan mahallesinde ve Hilvan ilçesi Kepirhisar mahallesinde sandık görevlilerinin darp edilerek blok oy kullanıldığını aktardı. Öte yandan kentte bulunan CHP PM üyesi Mehmet Ali Çelebi, 30'a yakın mahallede sandık görevlilerinin darp edildiği bilgisini paylaştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kürt Çocuklarının hazırladığı Seçim Mitingi Gülmek Garanti.. Konyalı bir takım Kürt’ler AKP’ye oy vermek için Avusturya Viyana konsolosluğuna giderken... Kitap Okuyormusunuz? Hayır Ben Ak partiliyim :) Sosyal Medyada Pişmemiş Et Yiyen Bu Adama, Çığ Gibi Tepki Yağıyor.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İSVİÇRELİ BİR ÇİFTÇİ BAKANIN HELİKOPTERİNİN İNİŞİNE İZİN VERMEDİ