Reklamlar

Suruç: 'Eşim gözlerimin önünde linç edilip kafasına kurşun sıkıldı!'

24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Urfa'dan aday olan AKP’li İbrahim Halil Yıldız ve akrabalarının Kuyumcular Çarşısı'nda bir esnafı ziyareti sırasında çıkan tartışmada dört kişi hayatını ederken olayda yaralanan Celal ve Adil Şenyaşar Kardeşler en yakın hastane olan Suruç Devlet Hastanesi’nin acil bölümüne kaldırıldı.  

Burada doktorların müdahalesi sırasında İbrahim Halil Yıldız’ın akrabaları hastaneyi basarak doktorların gözü önüne Celal ve Adil kardeşleri öldürdü.

Olayın en küçük tanığı Celal Şenyaşar’ın sekiz yaşındaki kızı Melisa. Olay sırasında babasının dükkânında olan Melisa, tartışma yaşandığını bunun üzerine koşup amcasına haber verdiğini anlatıyor. Sekiz yaşındaki Melisa’nın yaşadıklarını bir pedagog eşliğinde anlatması gerektiği için ona soru sormuyorum.

Feryat figan yaşadıklarını anlatan anne Emine Şenyaşar hastane önünde eşinin linç edildiğine tanık oldu. Sözlerine başlarken gözleri doluyor nereden başlayacağını bilemeden “feryat ettim, bağırdım yardım istedim polis yerinden kıpırdamadı” diyerek isyan ediyor.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TBMM’ye giren HDP’nin toplamda 5 partinin Hazine’den alacağı para belli oldu