Suruç'ta yaşanan dehşet esnafın güvenlik kamerasında +18

115889 izlenme2018-06-17 01:45:46
Reklamlar
Bize suruc'tan mesaj gönderen bir esnaf, Ekteki videonun olay yerine ait dükan kamera cekimi olduğı iddia ediyor.

Suruç’ta yaşanan olaya tanık olan bir esnaf kardeşimizden bize gelen mesaj Ben bugün Suruç'taki olaya bizzat şahit olan bir esnafım, olayı anlatmaya çalışacağım.

 AKP'li milletvekili İbrahim Halil Yıldız, ellerinde uzun namlulu silahlar taşıyan ne oldukları bellirsiz eleman bir grupla birlikte tekbirler çekerek ilçe çarşısında esnafı ziyaret etmek istiyordu ama gittiği her yerden kovuldu, hiç kimse ne selamını aldı nede elini sıktı.

 Daha sonra yine Allah'u Ekber diyerek, İslamcı sloganlar atarak Demokratik Bölgeler Partisi'nde (DBP) Yönetici olan Esvet Şenyaşar'ın dükkanına da gittiler ve orada kavga çıktı. 

AKP'li milletvekilinin kardeşi Esvet Şenyaşar'ın oğullarına ateş etti, biri olay yerinde öldü biri de ağır bir şekilde yaralandı.

 Sonra olaya bölgedeki tüm esnaflar karıştı ve onlara da ateş açtılar, yaralananlar oldu. 

Kısa süre sonra Şenyaşar'ların yakınları bölgeye gelerek saldırıyı gerçekleştiren grubu keleşlerle taradı. 

AKP'li milletvekilinin kardeşi ve koruması orada öldü bazıları ağır çok sayıda kişi yaralandı. 
Esvet Şenyaşar ve diğer yaralı oğlu ise hastanede öldürüldü. Televizyonlar ve bazı haber siteleri olayı çok çok farklı gösteriyor. Suruç'taki olay tamamen anlattığım gibi meydana gelmiştir

HABER MERKEZİ – Suruç’ta AKP’li aday İbrahim Halil Yıldız’ın ‘seçim çalışması’ sırasında kendisine tepki gösteren esnafa yönelik saldırıyla birlikte çıkan olaylar çatışmaya dönüşürken, dört kişi yaşamını yitirdi. Yaşananların ardından gelen açıklamaları derledik ve bir görgü tanığın ifadelerine yer veriyoruz.

Urfa’nın Suruç ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız’ın seçim gezisinde Hacı Esvet Şenyaşar adlı esnafın “Size verecek oyumuz yok” sözleri üzerine başlayan tartışma dün çatışmaya dönüşmüş ve beş kişi hayatını kaybetmişti.

Daha sonra açıklama yapan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Suruç’ta dün yaşamını yitirdiği belirtilen bir kişinin ise hastanedeki müdahaleyle yaşama döndürüldüğünü söyledi. Böylelikle olaylarda yaşamını yitirenlerin sayısı dört oldu.

8 kişinin de yaralandığı saldırı ve çatışmada hayatını kaybedenlerin isimleri şöyle: Adil Şenyaşar, Celal Şenyaşar, Hacı Esvet Şenyaşar ve Mehmet Şah Yıldız.

TTB: Saldırılar hastane içerisinde de sürdü

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, yaşananların ardından yaptığı yazılı açıklamada çatışma sonrasında Suruç Devlet Hastanesi’nin içerisinde de saldırıların devam ettiğini belirterek, “Ölümlerden ikisinin hastanede gerçekleşmiş olduğu bilgisi, hastanede ciddi bir güvenlik açığı olduğunu ortaya koymaktadır. Aynı zamanda yaralıların çevredeki devlet hastanelerine sevki için 112 ambulanslarının hizmet vermesinin engellendiğini de öğrenmiş bulunmaktayız” dedi.

TTB yaptığı açıklamada “Yaşanılan bu kaygı verici olay, hastanenin sağlık hizmeti vermesinin engellendiğini ve başta hekimler olmak üzere sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanamadığını göstermektedir” ifadelerine yer verdi.

“Kameralar tahrip edilmiş, hastanede linç edilip katledildiler”

Bazı görgü tanıklarının iddiasına göre Hacı Esvet Şenyaşar’ın oğlu Mehmet Şenyaşar, hastanede linç edilerek öldürüldü.

Bu iddiayı güçlendiren şey ise yaralıların hastaneye kaldırılmalarının ardından hastane kameralarının tahrip edildiği bilgisi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu Acılı Babaya Lütfen Ses Olalım... Bulunması İçin Heryerde Paylaşalım.... Dilan Rojava’dan Sizler İçin Özel İstek. Maşallah Saet Xweş... ‘Oğlumun Gözü Çıkarılmış, Kolu Kesilmiş’ Şevval Sam Beyaz Show'da #Elgajiye'yi söyledi ortalık buz kesildi...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP ve HDP'ye çok sert sözler...