Reklamlar

Vizontele’nin oyuncusu HDP’den aday adayı

Gündem News: HDP’nin aday adayları beli oldu. Aday adayları içerisinde kamuoyunun yakından tanıdığı oldukça dikkat çekici isimler de var. Onlardan biri de 2000 yılında Van’ın Gevaş ilçesinde çekilen ve izlenme rekorları kıran Vizontele filminin oyuncularından biri olan Şenol Bali. Bali, Vizontele filmlerinde Yılmaz Erdoğan’ın küçüklüğünü canlandırmıştı HDP’nin aday adayları beli oldu.

Aday adayları içerisinde kamuoyunun yakından tanıdığı oldukça dikkat çekici isimler de var. Onlardan biri de 2000 yılında Van’ın Gevaş ilçesinde çekilen ve izlenme rekorları kıran Vizontele filminin oyuncularından biri olan Şenol Bali. Bali, Vizontele filmlerinde Yılmaz Erdoğan’ın küçüklüğünü canlandırmıştı Bali, daha sonra Erdoğan’ın birçok filminde rol aldı. Üniversite’ye gitmesi ile birlikte Yılmaz Erdoğan ile yolları ayrılan Şenol Bali, şimdi ise Van’da HDP’den milletvekili aday adayı oldu.
Gazete Emek’e konuşan Bali, “Tüm eksikliklere rağmen hala HDP’nin asli Kürt partisi olduğuna ve kürtlerin temsilcisi olduğuna inanıyorum. HDP’yi daha çok sahiplenerek hem Kürdî ayağını tahkim etmek hem de mevcut saldırı ve etkisizleştirme girişimlerini boşa çıkaracağına inanıyorum. Bu inançla katkı sunmak için aday adayı oldum” dedi.

Bali, OHAL koşularında kültür sanat etkinliklerinin neredeyse bitme noktasına geldiğine vurgu yaparak, “Ben de uzun yıllar birçok projede görev aldım. Ancak üniversite yılları ile birlikte toplumsal kaygılarım daha ağır bastı ve Van’a dönerek burada toplumsal alanlarda çalışmaya karar verdim. Eş Başkanlarının tutuklandığı çok sayıda millletvekili ve yöneticinin gözaltına alınarak tutuklandığı HDP’nin halkın gerçek değerlerine sahip çıktığını düşünüyorum. Bu amaçla HDP’de siyaset yapmayı kendime borç olarak kabul ettim.” diye konuştu.

ŞENOL BALİ KİMDİR?
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Mecliste Kürtçe ve ingilice konuşuldu. Tepkilere bakınız?